O poháru

Představujeme Vám Běžecký pohár mládeže Karlovarského kraje. Celoroční soutěž pro mládež od 6 do 17 let, která se skládá z 19 ti vybraných závodů v regionu.

Pohár má za cíl „rozběhat“ mládež po Covidové pauze, ukázat, že běhání je fajn a přinést nové sportovní zážitky. Nejlepší v každé kategorii se mohou těšit na hodnotné ceny, po každém závodě navíc všichni najdou své doběhové video a diplom ke stažení na internetu.

V poháru v 6 ti věkových kategoriích bodují závodníci, kteří se do závodu přihlásí pod klubem / městem / školou v Karlovarském kraji (je tedy otevřený pro všechny, ne jen členy atletických oddílů).

Všechny závody jsou samozřejmě i pro dospělé závodníky (a jsou součástí HOPR Ligy běžců KV kraje), takže rodiče dětí jsou vítáni a mohou si též zasportovat. Na některých akcích dokonce ve štafetě, nebo si mohou vybrat delší či kratší trať.

Pravidla bodování:
Do celkového hodnocení poháru se započítávají body za umístění prvním dvaceti běžcům v každé kategorii v jednotlivých závodech následujícím způsobem: 1.místo 30 bodů, 2. místo 25 bodů, 3. místo 20 bodů, 4. místo 18 bodů, 5. místo 16 bodů… 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 b.
Do bodování v běžeckém poháru 2022 se započítává 12 nejlepších umístění z 19 ti závodů. Při stejném počtu bodů rozhoduje větší počet lepších umístění.